«Ζορίστηκε» η Αϊντχόφεν

«Ζορίστηκε» αρκετά στην έδρα της Ντε Γκράαφσαπ ωστόσο, η Αϊντχόφεν κατάφερε να νικήσει με 2-1 για τη φάση των «32» του Κυπέλλου Ολλανδίας και να πάρει την πρόκριση στον επόμενο γύρο.

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στη φάση των «32» του Europa League, προηγήθηκε στο 56’ με πέναλτι του Μαξ και φάνηκε να «κλειδώνει» τη νίκη της με το τέρμα του Μάλεν στο 84’.

Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 90’ με τον Χίλντερινκ και ξαναμπήκαν στο ματς, όμως στα λεπτά των καθυστερήσεων δεν κατάφεραν να διεκδικήσουν κάτι καλύτερο.

Ο Γερμανός τεχνικός της Αϊντχόφεν, Ρότζερ Σμιτ παρέταξε την ομάδα του με την εξής σύνθεση (4-2-2-2): Ούνερσταλ, Ντάμφρις (78’ Τέζε), Μπάουμγκαρτλ, Βίργκεβερ, Μαξ, Σανγκαρέ (46’ Ροζάριο), Χέντριξ, Γκέτσε, Ιχατάρεν, Μάλεν, Γκακπό (78’ Πιρόε).