Πήρε το ντέρμπι με Freda και έκανε το 4×4

Οι Απόλλων Ladies πήραν το σημερινό (18/10) ντέρμπι κόντρα στην Λευκοθέα εντός έδρας με την συνήθη ύποπτο Freda να πετυχαίνει το νικητήριο γκολ.

Οι Ladies έκαναν το 4×4 στο πρωτάθλημα και βρίσκονται μόνες στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Το ματς:

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να μπαίνουν πολύ δυνατά και να ψάχνουν από νωρίς το γκολ που θα τους έδινε το προβάδισμα. Το πρώτο ημίχρονο κύλησε χωρίς γκολ αλλά με πολλές μονομαχίες και κάποιες καλές ευκαιρίες και από τις δύο πλευρές.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τις Ladies να μπαίνουν πιο δυνατά και να ψάχνουν το γκολ, το οποίο ήρθε από την συνήθη ύποπτο Freda στο 58′ με ένα υπέροχο σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής.

Στη συνέχεια του αγώνα χάθηκαν πολλές ευκαιρίες και από τις δύο ομάδες χωρίς αποτέλεσμα και μετά από 4 λεπτά καθυστερήσεων ο αγώνας έληξε με 1-0 υπέρ του Απόλλων Ladies.