Νίκησαν ΑΕΛ και Άρης(pics)

Με τρείς αναμετρήσεις ολοκληρώθηκε σήμερα η δεύτερη αγωνιστική του Πρωταθλήματος Νέων Κ-19 Α’ Κατηγορίας.

Η ΑΕΛ νίκησε με 3-1 την Ομόνοια Λευκωσίας, η Ανόρθωση 2-1 τον Εθνικό Άχνας και ο Άρης εκτός έδρας με 2-1 τον Ερμή Αραδίππου. Στους 6 βαθμούς μαζί με τη Νέα Σαλαμίνα η ΑΕΛ και η Ανόρθωση.

Στο ντέρμπι που έγινε στη Λεμεσό η ΑΕΛ πολύ καλύτερη επικράτησε με 3-1 της Ομόνοιας. Η ΑΕΛ προηγήθηκε με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο, ενώ έχασε και πέναλτι. Στην επανάληψη και με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου η ΑΕΛ έκανε τρία τα τέρματα της ενώ το μόνο που κατάφερε η Ομόνοια ήταν να μειώσει σε 3-1 που ήταν το τελικό αποτέλεσμα.