Με λυτρωτή τον Ντένιτς

Ο Απόλλωνας επικράτησε με 1-0 της Πάφου στο Τσίρειο στάδιο, σε αγώνα για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος.
Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε τις πολύ καλές ευκαιρίες με αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να οδηγούν στα αποδυτήρια με το ισόπαλο 0-0.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 57′ ο Απόλλωνας κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ. Μετά από γύρισμα του Πέδρο, η μπάλα στρώθηκε μπροστά στον Ντένιτς και με δυνατό σουτ εντός περιοχής νίκησε τον Ρούτκο για το 1-0.

Ακολούθως η Πάφος έγινε πιο απειλητική και προσπάθησε να φτάσει στην ισοφάριση και ο Απόλλωνας να πετύχει δεύτερο τέρμα. Ωστόσο τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το τέλος και οι γαλάζιοι πήραν τη νίκη και έφτασαν τους 7 βαθμούς. Στον ένα βαθμό η Παφιακή ομάδα.