Φιλική ήττα για Άρη

Σε φιλικό παιχνίδι που ολοκληρώθηκε πριν από λίγο σήμερα(27/7) στις Πλάτρες ο Άρης ηττήθηκε από την Ανόρθωση με 3-2.

Οι δυο προπονητές των ομάδων Λιάσος Λουκά και Τιμούρ Κετσπάγια είδαν αυτά που ήθελαν να δουν άλλωστε μόνο για τους προπονητές είναι τα φιλικά παιχνίδια. Η Ανόρθωση προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με 1-0, για να διπλασιάσει τα τέρματα της εφτά λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης. Ο Άρης κατάφερε να μειώσει με τον Ματθαίου.

Εν συνεχεία η Ανόρθωση αύξησε τον δείκτη του σκορ σε 3-1 για να μειώσει σε 3-2 ο Κ.Δημητρίου με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Πριν τον αγώνα τηρήθηκε μονόλεπτος σιγή εις μνήμη του αποβιώσαντα προέδρου του Άρη, Τζον Παναγή ο οποίος κηδεύτηκε σήμερα(27/7).