Νίκη με πεντάρα για Απόλλωνα κόντρα στον Ερμή(pics)

Στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Νέων Α΄κατηγορίας ο Απόλλωνας επικράτησε σήμερα(8/11) του Ερμή με 5-1 εντός έδρας.

Η ομάδα του Ερμή προηγήθηκε μετά από λάθος στην άμυνα των γηπεδούχων στο πρώτο δεκάλεπτο για να καταφέρει να γυρίσει το παιχνίδι ο Απόλλωνας πριν το ημίχρονο με τέρματα του Χατζηζηνοβίου και του Οικονομίδη.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Απόλλωνας πέτυχε άλλα τρία τέρματα, τα δύο από αυτά με τον Χατζηζηνοβίου που έκανε χατ τρικ στον αγώνα και ένα του Τσιόλου. Με τη νίκη του αυτή ο Απόλλωνας έφτασε στους 13 βαθμούς και ανέβηκε στην 5η θέση της βαθμολογίας.