Σκόραραν Μέσι, Σουάρες και Άλμπα, αλλά δεν νίκησε η Ίντερ Μαϊάμι

Η Ίντερ Μαϊάμι είδε τους αστέρες της να χρίζονται σκόρερ, αλλά δεν κατάφερε να κερδίσει την Σεντ Λούις Σίτι (3-3).

Δεύτερη σερί γκέλα για την Ίντερ Μαϊάμι, που έμεινε στο 3-3 με τη Σεντ Λούις Σίτι εντός έδρας και μάλιστα χρειάστηκε να ισοφαρίσει τρεις φορές την αναμέτρηση.

Ο Λιονέλ Μέσι στο 25′ και ο Λουίς Σουάρες στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου βρήκαν δίχτυα φτάνοντας τα 12 γκολ τη φετινή σεζόν, ενώ ο Τζόρντι Άλμπα με πλασέ στο 85′ διαμόρφωσε το τελικό σκορ. Μάλιστα ο Ισπανός μπακ είχε και τις δύο ασίστ στα άλλα δύο γκολ, ενώ ο Ουρουγουανός φορ είχε σημειώσει με αυτογκόλ στο 68′ το 2-3.

Η ομάδα του Τάτα Μαρτίνο έφτασε τους 35 βαθμούς σε 18 αγώνες και είναι στην πρώτη θέση της ανατολικής περιφέρειας, ωστόσο το δεύτερο Σινσινάτι με 33 βαθμούς έχει δύο ματς λιγότερα.