Η Εθνική Παίδων Κ-15 νίκησε στα πέναλτι τη Μολδαβία

Τη νίκη στη διαδικασία των πέναλτι πανηγύρισε η Εθνική μας ομάδα Παίδων Κ-15 στο Διεθνές Αναπτυξιακό Τουρνουά που διοργανώνεται στην Αρμενία.

Μετά το ισόπαλο 2-2 στην κανονική διάρκεια του αγώνα, η Εθνική μας νίκησε με 4-2 στα πέναλτι την αντίστοιχη της Μολδαβίας.

Η Κύπρος άνοιξε το σκορ νωρίς στο ξεκίνημα με τον Ανδρέα Κάππο και η Μολδαβία ισοφάρισε στο 13ο λεπτό, αποτέλεσμα στο πρώτο ημίχρονο 1-1. Στο 57ο λεπτό η Μολδαβία πήρε προβάδισμα, 2-1 και στο 75ο λεπτό ο Δαυϊδ Γερασίμου ισοφάρισε σε 2-2 για την ομάδα μας.

Η Εθνική μας θα ολοκληρώσει τις υποχρεώσεις της την ερχόμενη Δευτέρα με αντίπαλο την Αρμενία.