Ο Σέρχιο Ράμος… κέρασε «τρίποντο» για τα γενέθλιά του

Ανήμερα των 38ων γενεθλίων του, ο Σέρχιο Ράμος χάρισε στη Σεβίλη πολύτιμη εκτός έδρας νίκη με 1-0 επί της Χετάφε, για την 30η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος, και την επανέφερε στο +6 από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Το γκολ του πολύπειρου αμυντικού, μόλις στο 5ο λεπτό, ήταν αυτό που έκρινε την αναμέτρηση στο «Estadio Coliseum», παρότι στη συνέχεια και οι δύο ομάδες είχαν καλές ευκαιρίες να σκοράρουν. Μάλιστα, ο Ράμος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και δεύτερη φορά, λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, αλλά το γκολ αυτό δεν μέτρησε καθώς ήταν οριακά εκτεθειμένος.