Ήττα στο φιλικό με Σερβία

Ήττα της Εθνικής μας ομάδας από τη Σερβία στο «Αρένα» με 0-1 μετά από γκολ του Σ.Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς στο 7ο λεπτό του αγώνα.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο πάλεψε για την ισοφάριση ενώ έχασε και δοκάρι με τον Πίττα. Αξίζει επίσης να αναφέρουμε ότι ο Μολ απέκρουσε και πάλι πέναλτι, όπως και στο φιλικό με Λετονία.

Κύπρος: Μολ, Καρώ (6′ Κυπριανού), Γκόγκιτς, Λαίφης, Χ. Κυριάκου, Κορέια, Κούσουλος (74′ Αρτυματάς), Ανδρέου (46′ Ντ.Σπόλιαριτς), Χαραλάμπους, Λοίζου, Πίττας

Στον πάγκο: Παναγή, Δημητρίου, Αντωνιάδης, Κυπριανού, Κακουλλής, Σωτηρίου, Πηλέας, Ντ.Σπόλιαριτς, Παναγιώτου, Αρτυματάς, Χρυσοστόμου, Γαβριήλ, Ηλία, Φιλιώτης

Σερβία: Ραίκοβιτς, Μιλένκοβιτς, Μάσοβιτς, Μπάμπιτς, Ζίβκοβιτς, Μιχαίλοβιτς, Λούκιτς (46′ Γιόβιτς), Κόστιτς (63′ Ζντιέλαρ), Σάμαρτζιτς (46′ Τάντιτς), Σ.Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς (75′ Μπαζντάρ), Μίτροβιτς (63′ Γκατσίνοβιτς)

Στον πάγκο: Πέτροβιτς, Β.Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς, Πάβλοβιτς, Μλαντένοβιτς, Ζντιέλαρ, Γκατσίνοβιτς, Γιόβιτς, Τάντιτς, Εράκοβιτς, Μπαζντάρ