Νίκη της ΑΕΠΠ, ισοπαλία η ΑΠΕΠ

Στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου στην Γ ΄κατηγορία η ΑΕΠΠ νίκησε με 2-1 τον Κούρη, ενώ η ΑΠΕΠ εξήλθε ισόπαλη.

Συγκεκριμένα η ΑΕΠΠ με γκολ των Μοδέστου και Jakubiak πήρε προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο για να μειώσει ο Κούρης στην επανάληψη με τον Οδυσσέως σε 2-1 που ήταν και το τελικό σκορ. Η ΑΠΕΠ πήρε μια σημαντική ισοπαλία και ένα πολύτιμο βαθμό κόντρα στην ΑΣΠΙΣ Πύλας εκτός έδρας με 0-0. Μετά τα σημερινά αποτελέσματα η ΑΕΠΠ είναι στην 5η θέση με 22 βαθμούς, ενώ η ΑΠΕΠ στην 7η με 19 βαθμούς. Ο Κούρης από καιρό έχει ξεκαθαρίσει αφού είναι στην 1η θέση με 32 βαθμούς.