Είχε το μυαλό στην ΑΕΚ και το πλήρωσε…

Η Δόξα επικράτησε με 0-1 του Απόλλωνα στο "ΑΛΦΑΜΕΓΑ"

Στα τελευταία λεπτά του αγώνα και συγκεκριμένα στο 87΄η Δόξα με αυτογκόλ επικράτησε του Απόλλωνα με 1-0!

Χωρίς πολλά πολλά ολοκληρώθηκε το ημίχρονο στο «ΑΛΦΑΜΕΓΑ» μεταξύ Απόλλωνα και Δόξας στο 0-0. Από κάποιες καλές φάσεις και από τις δύο ομάδες χωρίς να υπάρχει γκολ σε ένα αργό τέμπο. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Απόλλωνας είχε την κατοχή και πίεζε για να πετύχει γκολ, όμως οι προσπάθειες του δεν είχαν αποτέλεσμα. Λίγο μετά το 75΄η Δόξα είχε μια καλή τελική με τη μπάλα να περνά μόλις έξω από το κάθετο δοκάρι.

Πέντε λεπτά μετά την ευκαιρία της Δόξας, είχε ο Απόλλωνας τη δική του με τον Μαλεκκίδη, όμως ήταν άστοχος. Το παιχνίδι μπήκε στο τελευταίο δεκάλεπτο του. Στο 86΄ο Ναμπί έφυγε στην αντεπίθεση, πέρασε τον Λέουβενμπεργκ, έκανε από πλάγια το πλασέ με τον Εκπολό να μην μπορεί να διώξει και να στέλλει τη μπάλα στα δίκτυα της ομάδας του. Τέσσερα ήταν τα λεπτά των καθυστερήσεων χωρίς να αλλάξει κάτι με τον Απόλλωνα, να χάνει ευκαιρία με τον Κμέρτσικ για να ισοφαρίσει και να δέχεται τελικά την ήττα με 1-0!

Κίτρινες: / Προβυδάκης, Τάντι

Απόλλωνας: Λέουβενμπεργκ, Σκέλβικ(77΄Εκπολό), Άδωνη, Κρμέντσικ, Ποντικός(68΄Μαλεκκίδης), Γιούρσεβιτς(68΄Μάρκες), Αρτεάν, Κοστάκε(59΄Βαλμπουενά), Παναγιώτου, Σοφοκλέους(59΄Πέιμπερνς), Κολ

Στον πάγκο: Λοΐζου, Δημητρίου, Εκπολό, Πεϊμπέρνς, Μαλεκκίδης, Βαλμπουενά, Μάρκες, Κλέιν, Χρυσοστόμου

Δόξα: Αντωνίου, Τάντι, Τραϊτσέφσκι, Ναμπί, Βελκόφσκι, Αντωνιάδης, Προβυδάκης, Μέσκα, Πούριτς, Ασάντε, Χάνι.

Στον πάγκο: Π. Κυριάκου, Φοφανά, Σαντίκ, Λοϊζίδης, Αντενόν, Ε. Κυριάκου, Χ. Κυριάκου.