Ήττα και πισωγύρισμα για Freedom24 ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα

Ντεμπούτο για Λιάσο Λουκά που έχασε από τον ΑΣΙΛ με 2-1 εκτός έδρας

Στα πλαίσια της 4ης αγωνσιτικής του 1ου ομίλου της Β΄φάσης του πρωταθλήαμτος 2ης κατηγορίας η ομάδα του ΕΝΥ Ύψωνα έχασε εκτός έδρας από τον ΑΣΙΛ με 2-1.

Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε στο ισόπαλο 0-0, για να πετύχει γκολ ο ΑΣΙΛ πέντε λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Η ομάδα της Freedom24 αντέδρασε άμεσα και ισοφάρισε με πέναλτι του Καρασάουσκας, για να πετύχει το νικητήριο γκολ ο ΑΣΙΛ με πέναλτι στο 84΄. Η ήττα αυτή για την ομάδα του Ύψωνα τον φέρνει πλέον 4 βαθμούς μακριά από τις θέσεις που οδηγούν στην άνοδο. Αξίζει να σημειώσουμε ότι ο Λιάσος Λουκά έκανε ντεμπούτο στον πάγκο που δεν ήταν όμως όπως θα το ήθελε.