Freedom24 ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα: Νίκησε και ανεβαίνει…

Β' Κατηγορία: Freedom24 ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα - Πέγεια 1-0

Στο μοναδικό παχνίδι του Σαββάτου η ομάδα της Freedom24 ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα νίκησε με 1-0 την Πέγεια. Το γκολ που καθόρισε το αποτέλεσμα στον αγώνα του Τσιρείου πέτυχε στο 18ο λεπτό ο Ονησίφορος Ρουσιάς.

Η αυλαία της τρίτης αγωνιστικής στον πρώτο όμιλο του Πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας άνοιξε την Παρασκευή.

Στο Στάδιο ΑΕΚ Αρένα η Ομόνοια  Αραδίππου νίκησε με 2-0 την ΕΝ Παραλιμνίου στο αγώνα που μεταδόθηκε απευθείας από τη Cytavision. Το σκορ άνοιξε στο 39ο λεπτό ο Θεοδόσης Κύπρου και στο 48ο λεπτό ο Σέργιος Αβραάμ διαμόρφωσε το 2-0.

Στο Μακάρειο Στάδιο, είχαμε διακοπή στο 5ο λεπτό στον αγώνα του Ολυμπιακού με την Αγία Νάπα καθώς ένας από τους τέσσερις προβολείς έσβησε. Ο αγώνας θα συνεχιστεί την ερχόμενη Τετάρτη 7 Φεβρουαρίου και ώρα 14:30 στο Μακάρειο Στάδιο από το σημείο της διακοπής του.