Ισοπαλία για Freedom24 ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα – Όλα τα αποτελέσματα στον όμιλο του τίτλου

Μόνη στην κορυφή η Ένωση μετά το 2-1 επί του Ολυμπιακού

Με νίκη της ΕΝ Παραλιμνίου τέλειωσε το σημερινό ντέρμπι για τον πρώτο όμιλο του Πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας που μεταδόθηκε απευθείας από τη Cytavision. Επικράτησε με 2-1 του Ολυμπιακού και έφτασε στους 36 βαθμούς.

Η Ένωση άνοιξε το σκορ με πέναλτι του Μιχάλη Χαραλάμπους στο 7ο λεπτό και ο Ολυμπιακός ισοφάρισε στο 15ο λεπτό με τον Ανσού. Στο 74ο λεπτό ο Μιχάλης Χαραλάμπους με κτύπημα πέναλτι διαμόρφωσε το 2-1.

Η ομάδα της Freedom24 ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα αν και προηγήθηκε τρεις φορές ισοφαρίστηκε ισάριθμες και έτσι έμεινε στην ισοπαλία 3-3.