Εκτός έδρας νίκη για FREEDOM24 Ε.Ν.Υ. ΔΙΓΕΝΗΣ ΥΨΩΝΑ

Επικράτησε με 2-1 εκτός έδρας της ΠΑΕΕΚ

Στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Β΄κατηγορίας και στον αγώνα που άνοιξε την αυλαία απόψε(1/12) η ομάδα της Freedom24 ENY Διγενής Ύψωνα επικράτησε με 2-1 της ΠΑΕΕΚ εκτός έδρας.

Η ομάδα του Ύψωνα προηγήθηκε στο ημίχρονο με 0-1 με γκολ του Καρασάουσκας γιανα ισοφαρίστεί στο 70ο λεπτό. Ο Καρασάουσκας με πέναλτι στο 90΄έδωσε τη νίκη στην ομάδα της Freedom. Με τη νίκη της αυτή έφτασε στους 16 βαθμούς καιανέβηκε στη βαθμολογία.

Η συνέχεια είναι προγραμαμτισμένη το Σάββατο 2 Δεκεμβρίου με τους ακόλουθους αγώνες:

Ομόνοια Αραδίππου – Διγενής Ακρίτας Μόρφου
Αγία Νάπα – ΕΝΑΔ
ΜΕΑΠ – ΠΟ Αχυρώνας Ονήσιλος
Ολυμπιακός – Ερμής Αραδίππου
Πέγεια – ΠΟ Ξυλοτύμπου

Η αγωνιστική θα ολοκληρωθεί την Κυριακή 3 Δεκεμβρίου με τις αναμετρήσεις Ομόνοια 29Μ – Ακρίτας Χλώρακας και ΑΣΙΛ Λύσης – ΕΝ Παραλιμνίου που θα διεξαχθούν στις 14:30.

Απευθείας από τη Cytavision θα μεταδοθεί ο αγώνας Ομόνοια 29Μ – Ακρίτας Χλώρακας.