“Όργια” Πίττα στη Σουηδία – Φανταστική βραδιά (video)

Χατ - τρικ σε 14 λεπτά για τον Κύπριο διεθνή επιθετικό

Φανταστική βραδιά για τον Πίττα στο τελευταίο παιχνίδι της ΑΙΚ Στοκχόλμης στο Πρωτάθλημα Σουηδίας. Ο Κύπριος διεθνής επιθετικός έκανε αυτό που του έλειπε με την φανέλα της ΑΙΚ, το χατ – τρικ.

Μέσα σε 14 λεπτά από το 17ο λεπτό έως το 31ο λεπτό. Σκόραρε στο 17′, 19′ και 31′ και χάρισε τη νίκη με 3-1 στην ομάδα του.

Σε 14 παιχνίδια ο Πίττας σκόραρε 10 γκολ, με όλους τους τρόπους. Πέναλτι, κεφάλι, εντός περιοχής, εκτός περιοχής, με το αριστερό και το δεξί πόδι.

Με λίγα λόγια πήρε από το χέρι την Σουηδική ομάδα και την οδήγησε εκ του ασφαλούς αποφεύγοντας τις οποίες περιπέτειες.

Μαγική η πορεία του στη Σουηδία και δικαίως πήρε τον τίτλο του King of Stockholm!!!