Επιτέλους νίκη…

Με "χρυσό σκόρερ" το Μάριο Δημητρίου κέρδισε με 3-1 την Ολυμπιάς Λυμπιών

Νίκη μετά από τέσσερις αγωνιστικές για την ομάδα της ΑΕΠΠ που επικράτησε με 3-1 της Ολυμπιάς Λυμπιών εντός έδρας.

Αν και προηγήθηκε με την έναρξη του αγώνα και μόλις στο 3ο λεπτό με τον Κυριάκου, δέχθηκε την ισοφάριση δέκα λεπτά αργότερα για να κυλήσει το παιχνίδι σε “τεντωμένο σχοινί” μέχρι και δέκα λεπτά πριν το τέλος. Ο Μάριος Δημητρίου που είχε περάσει ως αλλαγή δέκα λεπτά προηγουμένως σκόραρε και έβαλε την ομάδα της ΑΕΠΠ σε θέση οδηγού, ενώ στις καθυστερήσεις ο ίδιος ποδοσφαιριστής φρόντισε να “καθαρίσει” το παιχνίδι με το δεύτερο προσωπικό του γκολ, διαμορφώνοντας το τελικό 3-1. Η επιστροφή παικτών από τραυματισμούς και οι επιλογές για τον προπονητή βοήθησαν αρκετά την ομάδα να πάρει την πρώτη της νίκη και να φτάσει στους 5 βαθμούς.

Πλέον με ψυχολογία ανεβασμένη όλοι στην ομάδα ευελπιστούν ότι θα ξεκινήσει η πάνω βόλτα και η ανάκαμψη. Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση το ντέρμπι κόντρα στην ΑΠΕΑ εκτός έδρας το Σάββατο(27/10) στις 15:00.