Έβαλε τον Πανσερραϊκό μπροστά στο σκορ με το δεύτερο του προσωπικό γκολ

Με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Πηλέας έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του κόντρα στον ΠΑΣ

Δεύτερο προσωπικό γκολ για τον Κώστα Πηλέα στο πρωτάθλημα της SUPER League κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννενα αυτή τη φορά, σκόραρε και κόντρα στην Κηφισιά, με την ομάδα του να προηγείται με 2-1 στο ημίχρονο.

Μόλις στο 9ο λεπτό οι Σέρρες κέρδισαν πέναλτι με τον Πηλέα να αναλαμβάνει την εκτέλεση του και να βάζει με δυνατό σουτ μπροστά στο σκορ την ομάδα του. Οι αντίπαλοι ισοφάρισνα σχετικά γρήγορα όμως οι Σέρρες πέτυχαν και δεύτερο γκολ πριν από το ημίχρονο στο 32΄και πήγαν στην ανάπαυλα προηγούμενοι 2-1!