Σεφτέ στην έδρα της (2-1) η Νότιγχαμ Φόρεστ

Τους πρώτους τρεις βαθμούς της στην Premier League πανηγύρισε η Νότιγχαμ Φόρεστ, επικρατώντας εντός έδρας με 2-1 της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής. Μόλις στο 3ο λεπτό, το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Αβονίγι, με τον Χάμερ να ισοφαρίζει για τους φιλοξενούμενους στο 48ο λεπτό.

Όμως, o Nεοζηλανδός διεθνής επιθετικός Κρις Γουντ ήταν ο παίκτης που πέτυχε το «χρυσό» γκολ της νίκης για τη Νότιγχαμ στο 89ο λεπτό. Μετά την ήττα με 2-1 στο «Έμιρεϊτς» στην πρεμιέρα, η Νότιγχαμ Φόρεστ… έκανε σεφτέ στην έδρα της, ενώ η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ έμεινε στο μηδέν.