«Διπλό» στο Σαν Μαμές η Ρεάλ Μαδρίτης

Πρώτο γκολ για Μπέλιγχαμ,

Νικηφόρα, 2-0, πέρασε η Ρεάλ Μαδρίτης από το Μπιλμπάο και το Σαν Μαμές, στην πρεμιέρα των αγωνιστικών υποχρεώσεών της στη LaLiga. H Αθλέτικ δεν μπόρεσε να προβάλει αντίσταση στη «βασίλισσα» που προηγήθηκε στο 28ο λεπτό από τον Ροντρίγκο.

Συγκεκριμένα, ο Καρβαχάλ έκανε το ανέβασμα από δεξιά και συνδυάστηκε ιδανικά με τον Ροντρίγκο, με τον Βραζιλιάνο επιθετικό να σκοράρει με διαγώνιο σουτ. Και πριν περάσει αρκετή ώρα, στο 36ο λεπτό, ο Αλάμπα εκτέλεσε το κόρνερ και η μπάλα κατέληξε στον Μπέλιγχαμ, ο οποίος με μονοκόμματο σουτ νίκησε τον Ουνάι Σιμόν για το 0-2.

Τραυματίστηκε στο 49ο λεπτό ο Μιλιτάο, όταν έπεσε στο χορτάρι και έδειξε να πονάει πολύ στο γόνατο του αριστερού ποδιού, για να πάρει τον δρόμο προς τα αποδυτήρια.