Φιλική ήττα από τη Ντιναμό Κιέβου

Ντιναμό Κιέβου - Άρης 4-0

Τη δευτερη του ήττα στο δεύτερο του φιλικό επί Αυστριακού εδάφους δέχθηκε ο Άρης αυτή τη φορά από τη Ντιναμό Κιέβου με 4-0.

Συμπεράσματα μπορούν να εξαχθούν μόνο για τους προπονητές, αφού ο Σπιλέφσκι παρέταξε την ομάδα του με αρκετές αλλαγές ενώ κατά τη διάρκεια του αγώνα έκανε και άλλες αλλαγές προσώπων. Τα γκολ ο Άρης τα δέχθηκε ένα στο πρώτο ημίχρονο και τρία στην επανάληψη με τα δύο από αυτά στα τελευταία λεπτά του αγώνα. Αξίζει να αναφέρουμε ότι κατά τη διάρκεια του αγώνα έπεφτε δυνατή βροχή.

Πλέον για τον Άρη απομένει το φιλικό με την Αούστρια Βιένης και στη συνέχεια επιστρέφει Κύπρο όπου θα έχει την πρόβα τζενεράλε στο Σούπερ Καπ με την Ομόνοια στις 21/7 πριν το πρώτο του ευρωπαικό παιχνίδι.