Φιλική ήττα για ΑΕΖ

Έχασε από την Μποτοσάνι στο πρώτο φιλικό επί Αυστριακού εδάφους

Την ήττα στο πρώτο της φιλικό επί Αυστριακού εδάφους όπου προετοιμάζεται δέχθηκε η ΑΕΖ με 3-0 κόντρα στη Ρουμάνικη Μποτοσάνι.

Οι Ρουμάνοι προηγήθηκαν λίγο πριν το ημίχρονο για να πετύχουν άλλα δύο γκολ στην επανάληψη όπου διαμόρφωσαν το τελικό σκορ. Από πλευράς της ΑΕΖ έδειξε καλά στοιχεία αν και βρίσκεται ακόμα στην αρχή της προετοιμασίας της και τα πόδια είναι πολύ βαρετά. Όμορφη εντύπωση προκάλεσε για πρώτη φορά η νέα φανέλα της ομάδας, μάρκας KAPPA.

Η ενημέρωση της ΑΕΖ:

Πρώτο φιλικό παιχνίδι, σήμερα Σάββατο 1 Ιουλίου, για την ομάδας μας επί Αυστριακού εδάφους απέναντι στην FC Botosani, ομάδα της Ρουμανίας. Πήραν χρόνο συμμετοχής σχεδόν όλοι οι ποδοσφαιριστές.

Η ομάδα μας γνώρισε την ήττα με 3-0. Τα γκολ πέτυχαν οι Roman με πέναλτι στο 41ο λεπτό, Camara 81ο και Seroni επίσης με πέναλτι στο 86ο λεπτό.