Ο Πιλακούρης 8ος – Χάλκινος ο Πετρούνιας!

Ο Λευτέρης Πετρούνιας κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στον τελικό των κρίκων στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα γυμναστικής της Αττάλειας, με 14.733 βαθμούς!

Θρυλικός Λευτέρης Πετρούνιας, κατέκτησε ακόμη ένα μετάλλιο! Έκανε περήφανη την Κύπρο ο Σωκράτης Πιλακούρης. Τερμάτισε στη 8η θέση. Μεγάλη επιτυχία που βρέθηκε στον τελικό!

Ο Λεμεσιανός (καταγωγή Πελένδρι) αθλητής στοχεύει ακόμη πιο ψηλά στην επόμενη διοργάνωση.

Ο Έλληνας αθλητής τερμάτισε τρίτος στον τελικό των κρίκων του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος της Αττάλειας, κατακτώντας το χάλκινο μετάλλιο, το οποίο ήταν το όγδοό του στη διοργάνωση (6 χρυσά, 2 χάλκινα)!