Γιανέφσκι: “Χάσαμε λίγο τον έλεγχο στο 2ο ημίχρονο – Θετικό αποτέλεσμα”(video)

Δηλώσεις Τσέντομιρ Γιανέφσκι

Όλα όσα δήλωσε ο προπονητής της ΑΕΛ στη διάσκεψη Τύπου μετά την ισοπαλία (0-0) απέναντι στον Ολυμπιακό, στο Μακάρειο, για το πρώτο ματς των ημιτελικών Κυπέλλου.

Οι δηλώσεις:

“Ηταν ένα δύσκολο τυπικό παιχνίδι Κυπέλλου. Θέλαμε να πάρουμε πλεονέκτημα. Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν λίγο καλύτεροι από τον Ολυμπιακό, προσπαθήσαμε να σκοράρουμε. Φτιάξαμε κάποιες ευκαιρίες για να σκοράρουμε. Στο δεύτερο ημίχρονο χάσαμε λίγο τον έλεγχο του αγώνα, στο τέλος κρατήσαμε το σκορ. Είναι ένα θετικό αποτέλεσμα.

Είχαμε κάποια προβλήματα σήμερα αλλά δεν είναι δικαιολογία. Είναι κρίμα για τον κόσμο μας που δεν καταφέραμε να κερδίσουμε. Σήμερα νοιώσαμε ότι παίζαμε εντός έδρας με τον κόσμο που είχαμε. Στον επαναληπτικό στην έδρα μας θα προσπαθήσουμε να πετύχουμε τον στόχο μας και να προκριθούμε στον τελικό”.