Απόλλων Κ16: Ισοπαλία στο ντέρμπι

Αποτελέσματα στο Παγκύπριο πρωτάθλημα Κ16

Με τις αναμετρήσεις της ένατης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρόγραμμα στο Παγκύπριο Πρωτάθλημα Παίδων Κ-16.

Ο πρωτοπόρος και αήττητος ΠΑΟΚ Κοκκινοτριμιθιάς κέρδισε εκτός έδρας με 3-0 την ΠΑΕΕΚ, ισόπαλο 1-1 έληξε το ντέρμπι Απόλλων – Αναγέννηση Δερύνειας και ανέβηκε στην τρίτη θέση ο επίσης αήτηττος ΑΣΙΛ.

Στο ντέρμπι η Αναγέννηση άνοιξε το σκορ στο 23ο λεπτό με τον Χριστοφόρου και ο Απόλλωνας ισοφάρισε στο 83ο λεπτό με τον Τζέϊμς.

Ο ΠΑΟΚ νίκησε με 3-0 την ΠΑΕΕΚ από τέρματα που πέτυχαν οι Γιώργος Χρίστου (23′, 79′) και  Μάριος Γιωργαλλής (49′).

Η πρώτη εξάδα της κατάταξης: ΠΑΟΚ 25, Απόλλων 22, ΑΣΙΛ Λύσης 21, Αναγέννηση Δερύνειας 20, Ελπίδα Λιοπετρίου 16 και ΑΕΛ 15 βαθμοί.

Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής:

ΜΕΑΠ – ΑΕΛ 3-3Ap;
Ομόνοια 29Μ – Ελπίδα Λιοπετρίου 1-4
ΑΣΙΛ – Valencia CF Soccer School Nicosia 3-1
ΠΑΕΕΚ – ΠΑΟΚ Κοκκινοτριμιθιάς 0-3
Απόλλων – Αναγέννηση Δερύνειας 1-1

Ο αγώνας Valencia CF Soccer Academy Cyprus – ΠΟ Ξυλοτύμπου δεν έγινε λόγω μη καθόδου της φιλοξενούμενης ομάδας.