ENY: Πέρασε “σίφουνας” από το Δασάκι

Έριξε τεσσάρα στον Εθνικό και ανέβηκε βαθμολογικά

Στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β΄ κατηγορίας ο ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα πέρασε με μεγάλη νίκη από το Δασάκι επικρατώντας του Εθνικού Άχνας με 4-0.

Η ομάδα του ΕΝΥ μπήκε πολύ υνατά στον αγώνα και με γκολ των Καρασάουσκας στο 30΄και στο 35΄πήρε προβάδισμα δύο γκολ. Πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο Budnik πέτυχε το 0-3 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη και με τη συμπλήρωση εφτά λεπτών στο δεύτερο ημίχρονο έκανε με τον Ταράσοφ το 4-0 και όλα πλέον είχαν πάρει τον δρόμο τους.

Μέχρι και το τέλος του αγώνα δεν έγινε κάτι για να αλλάξει το σκορ, παρά τις όποιες προσπάθειες και των δύο ομάδων. Με τη νίκη του αυτή ο ΕΝΥ έφτασε τους 10 βαθμούς και πήρε μεγάλη βαθμολογική ανάσα.