Στο -1 από τη Σέλτικ οι Ρέιντζερς, σκόραρε πάλι ο Τσόλακ

Η Αμπερντίν προηγήθηκε στο «Άιμπροξ» αλλά η λήξη του αγώνα τη βρήκε ηττημένη με βαρύ σκορ (1-4) από τους Ρέιντζερς, οι οποίοι πλησίασαν την πρωτοπόρο Σέλτικ στον ένα βαθμό, αλλά και με παιχνίδι περισσότερο.

Ο πρώην σέντερ φορ του ΠΑΟΚ, Αντόνιο-Μίρκο Τσόλακ, βρήκε δίχτυα για άλλη μια φορά με την ομάδα της Γλασκόβης. Ο Κροάτης ισοφάρισε σημειώνοντας το 11ο τέρμα του σε 12 αγώνες και είναι ο πρώτος σκόρερ της Premiership, ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Λούνστραμ έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους, που δεν ανησύχησαν ξανά.

Την ήττα της Αμπερντίν εκμεταλλεύτηκε η Χιμπέρνιαν, που νίκησε εύκολα με 3-0 τη Σεντ Μίρεν στο «Ίστερ Ρόουντ» και ανέβηκε στην τρίτη θέση.