Καρμιώτισσα: Πήρε αυτό που δικαιούτο στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου

Με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ζελάγια προηγείται με 1-0 στο ημίχρονο του Ακρίτα

Αρκετά καλά η Καρμιώτισσα στο πρώτο ημίχρονο με ευκαιρίες, κατοχή της μπάλας, ευτύχησε να προηγηθεί με πέναλτι στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, κάτι που δικαιούτο.

Προσπάθησε να απειλήσει κυρίως με κάποια σουτ του Ντουμπία αλλά και του Εν Αλούτσι που δεν έφεραν αποτέλεσμα. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου που ήταν τέσσερα λεπτά ο Ζελάγια με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έδωσε στην ομάδα του το γκολ που δκαιούτο, καθώς ήταν πολύ καλύτερη,έχοντας 7 τελικές έναντι καμιάς του αντιπάλου της.

Αξίζει να αναφέρουμε ότι η Καρμιώτισσα είχε και αναγκαστική αλλαγή με τον Μπεν Σαλάμ να φεύγει από το γήπεδο και τον Οικονομίδη να παίρνει τη θέση του, ενώ ο Χούμποτσαν που δέχθηκε κίτρινη κάρτα έφτασε στο όριο και θα πρέπει να εκτίσει ποινή μιας αγωνιστικής.