‘Αρης: Το γύρισε από το ημίχρονο και πάει ολοταχώς για τη νίκη

Με γκολ των Στρούτσκι και Μπένγστον απάντησε στο γκολ του Ντιαβαρά και προηγείται με 2-1 της Ε.Ν.Π

Μέσα σε δύο λεπτά μετά το πρώτο 20λεπτο του αγώνα ο Άρης γύρισε τα εις βάρος του δεδομένα και ανέτρεψε την κατάσταση. Το γκολ της Ε.Ν.Π που προηγήθηκε με τον Ντιαβαρά δεν ήταν αρκετό καθώς η “Ελαφρά ταξιαρχία” παίζοντας το γνωστό πλέον της παιχνίδι έφερε τούμπα τον αγώνα με δύο όμορφα γκολ μέσα σε ένα δίλεπτ του Στρούτσκι και του Μπένγστον.

Μετά και το δεύτερο γκολ του Άρη, το παιχνίδι ήταν μονόλογος κάτι που έγινε από την αρχή, με τους ποδοσφαιριστές των γηπεδούχων να χάνουν κι άλλες ευκαιρίες. Πλέον στο δεύτερο ημίχρονο αν ο Άρης συνεχίσει στον ίδιο ρυθμό και δεν “αυτοκτονήσει” τότε θα πάρει εύκολα τη νίκη.