Αποτελέσματα Ανώτατης Κατηγορίας Παίδων Κ-16 και Κ-17

Ολοκληρώθηκε σήμερα (22/10) ή 5η αγωνιστική των Πρωταθλητών Ανώτατης Κατηγορίας Παίδων Κ-16 και Κ-17.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Ανώτατη Κατηγορία Κ-16: Συνεχίζει χωρίς απώλειες η ΑΕΚ

Η ΑΕΚ πανηγύρισε την 5η σερί νίκη της και οδηγεί χωρίς απώλειες την κούρσα της πρώτης φάσης του Πρωταθλήματος Ανώτατης Κατηγορίας Παίδων Κ-16.

Από τέρματα που πέτυχε ο Μάριος Σταυρινίδης στο 28′ και 37′ αντίστοιχα, επικράτησε με 2-0 εκτός έδρας του Απόλλωνα και έφτασε στους δεκαπέντε βαθμούς.

Το ΑΠΟΕΛ γνώρισε την πρώτη του φετινή ήττα και παρέμεινε στους δώδεκα βαθμούς. Προηγήθηκε με τον Κοκκινόφτα στο 48ο λεπτό, όμως η Σαλαμίνα από τέρματα που πέτυχαν οι Ευτυχίου (53′), Φουκκαρής (60′) και Αχιλλέως (69′) πήρε τη νίκη με 3-1.

Ανώτατη Κατηγορία Κ-17: Πέμπτη σερί νίκη για την Ομόνοια

Με γκολ του Χρύση Ευαγγέλου στο 25ο λεπτό η Ομόνοια νίκησε με 1-0 την ΑΕΛ και συνεχίζει να οδηγεί χωρίς απώλειες την κούρσα του Πρωταθλήματος Ανώτατης Κατηγορίας Παίδων Κ-17.

Ακολουθούν με δέκα βαθμούς ΑΠΟΕΛ και ΑΕΚ, που νίκησαν Νέα Σαλαμίνα και Απόλλωνα αντίστοιχα.

ΑΠΟΕΛ – Νέα Σαλαμίνα 7-0
Καρμιώτισσα Πολεμιδιών – Ανόρθωση 2-3
Αγία Νάπα – Πάφος FC 1-1
Απόλλων – ΑΕΚ 1-3