Νίκη για ΑΕΚ – Διακοπή στο Ομόνοια – Νέα Σαλαμίνα

Νίκη για την ΑΕΚ επί του Ολυμπιακού με 4-2. Στους 13 βαθμούς ανέβηκε η ΑΕΚ, στους 4 έμεινε ο Ολυμπιακός. Η ΑΕΚ προηγήθηκε με 2- 0 στο πρώτο ημίχρονο από αυτογκόλ του Καρτασιάν και γκολ του Τρισκόφσκι. Ο Ολυμπιακός, με τους Χέντρικς και Ψύχα ισοφάρισε νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο (50′ και 56′), με την ΑΕΚ να φτάνει στη νίκη στις καθυστερήσεις με τους Λόπες και Τρισκόφσκι να σκοράρουν στον επιπρόσθετο χρόνο.

ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ ΑΕΚ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 4-2

Ο αγώνας Ομόνοιας – Νέας Σαλαμίνας διακόπηκε στο 66ο λεπτό και θα συνεχιστεί την Τρίτη στι 19:00 από το σημείο διακοπής του. Η Νέα Σαλαμίνα την ώρα της διακοπής ήταν μπροστά στο σκορ με 1-0.