Έχει το ζητούμενο η ΑΕΛ, θα ψάξει αντίδραση η Καρμιώτισσα – Τα γκολ της ΑΕΛ (video)

Με γκολ του Τζιαλμά και Παπαφώτη η ΑΕΛ προηγείται στο ημίχρονο της Καρμιώτισσας με 2-0

Σε πολύ αργό ρυθμό, χωρίς ευκαιρίες ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο του αγώνα της Καρμιώτισσας κόντρα στην ΑΕΛ.

Η ΑΕΛ ευτύχησε να σκοράρει με τον Τζιαλμά, που πέτυχε το πρώτο του γκολ, αφού εκμεταλλεύτηκε το λάθος στην άμυνα της Καρμιώτισσας και την κόντρα που έγινε όταν σούταρε και έχει το ζητούμενο που είναι το υπέρ της προβάδισμα.

Από την άλλη πλευρά η ομάδα της Καρμιώτισσας που είχε την κατοχή στα αρχικά στάδια του αγώνα αν εξαιρέσουμε ένα σουτ του Ελ Ανούτσι στο 40΄ δεν έδειξε να αντιδρά στο γκολ που δέχθηκε.

Αντίθετα και μετά από ασυνεννοησία και πάλι στην άμυνα της δέχθηκε δεύτερο γκολ από την ΑΕΛ με τον Παπαφώτη σε κρίσιμο χρονικά σημείο, λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, που δυσκόλεψαν αφάνταστα τα πράγματα για τους γηπεδούχους που καλούνται να βγάλουν αντίδραση στο δεύτερο ημίχρονο!

Στο 35ο λεπτό η ΑΕΛ έκανε αναγκαστική αλλαγή του σκόρερ της, Τζιαλμά και στη θέση του μπήκε ο Κύπρος Νεοφύτου, Διαβάστε ΕΔΩ.