Φιλική νίκη του Άρη κόντρα στην ΑΕΖ – Επανήλθε ο Στεπίνσκι

ΑΡΗΣ - ΑΕΖ 7-1

Με σκορ 7-1 επιβλήθηκε σε φιλικό αγώνα που έγινε σήμερα(23/9) στις 18:00 στην Παρεκλησιά ο Άρης της ΑΕΖ.

Το σκορ είχε ιαμορφωθεί από το πρώτο ημίχρονο με σκόρερ για τον Άρης τους Γκομίς και Κοκόριν(2), Ντελμίρο(2), Σικόρσκι και Στεπίνσκι, ενώ για την ομάδα της ΑΕΖ σκόραρε ο Ολιβέιρα. Το φιλικό έγινε ώστε οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων να κρατηθούν σε εγρήγορση αλλά και να πάρουν χρόνο συμμετοχής κάποιοι που δεν είχαν. Οι δυο προπονητές είχαν την ευκαιρία να βγάλουν τα συμπεράσματα τους και να δοκιμάσουν τακτικές και σχήματα.

Αξίζει να σημειώσουμε ότι ο Πολωνός επιθετικός Μάριους Στεπίνσκι επανήλθε μετά τον τραυματισμό του και αγωνίστηκε για 20 λεπτά, σκοράροντας μάλιστα.