Η κλάση του Νεγρέδο έφερε την πρώτη νίκη της Κάντιθ

Παλιά μου τέχνη κόσκινο» για τον Άλβαρο Νεγρέδο. Στα 37 του χρόνια ο πολύπειρος Ισπανός επιθετικός πέρασε αλλαγή στο 71ο λεπτό και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με το γκολ που πέτυχε χάρισε την τεράστια εκτός έδρας νίκη στην Κάντιθ με 1-0 επί της Βαγιαδολίδ.

Μετά από 4 ήττες και μόλις μία ισοπαλία στα πέντε προηγούμενα ματς, η Κάντιθ πανηγύρισε το πρώτο της «τρίποντο» στη La Liga και προωρινά «ξεκόλλησε» από την τελευταία θεση της βαθμολογίας, πλησιάζοντας μάλιστα, στο -1 από τη σημερινή της αντίπαλο, η οποία γνώρισε την 4η ήττα της σε 6 ματς.