Πήρε το «θρίλερ» με Βιζέλα η Μπενφίκα

Η Μπενφίκα έκανε το 5Χ5 στο ξεκίνημα της σεζόν στην Πορτογαλία, επικρατώντας σε παιχνίδι-θρίλερ της Βιζέλα με 2-1!

Μέχρι το 76ο λεπτό οι «Λουζιτανοί» βρίσκονταν πίσω στο σκορ από το γκολ του Όσμαγιτς στο 20΄, ωστόσο, ισοφάρισαν με τον Νταβίντ Νέρες και κατάφεραν στο 12ο λεπτό των καθυστερήσεων με το πέναλτι του Ζοαό Μάριο να πάρουν την τεράστια με βάση την εξέλιξη του ματς νίκη.

Οι γηπεδούχοι δεν το έβαλαν κάτω παρότι έμειναν με 10 παίκτες στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, μετά την αποβολή του Γκονσάλο Ράμος (δύο κίτρινες κάρτες μέσα σε δύο λεπτά), ενώ μετά το γκολ που πέτυχε ο Ζοαό Μάριο αντίκρισε και αυτός τη δεύτερη κίτρινη αφήνοντας τους «Αετούς» με 9 παίκτες.

Ο Οδυσσέας Βλαχοδήμος βρέθηκε σ΄ ένα ακόμη ματς κάτω από τα δοκάρια της Μπενφίκα.

Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής του πορτογαλικού πρωταθλήματος και η βαθμολογία :

Μπενφίκα-Βιζέλα           2-1