Φιλική νίκη κόντρα στη Χάποελ Χάιφα

Σε πολύ καλό δρόμο η Καρμιώτισσα που έπαιξε καλό ποδόσφαιρο και επικράτησε με 3-0

Τη νίκη με 3-0 κόντρα στη Χάποελ Χάιφα πήρε η Καρμιώτισσα σε φιλικό αγώνα που έγινε σήμερα(23/7) στο γήπεδο των Πολεμιδιών.

Η Καρμιώτισσαα έδειξε πολύ καλά στοιχεία, αφού έβαλε πίεση στον αντίπαλο, οι ποδοσφαιριστές της έβγαλαν αυτοματισμούς και γενικά έδειξαν ότι είναι σε πολύ καλό δρόμο. Προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με 3-0 με γκολ των Καλτσά, Χατζηβασίλη και Medimorec που έμελλε να είναι και το σκορ του αγώνα. Στο δεύτερο ημίχρονο έγιναν αρκετές αλλαγές αφού μπήκαν στο παιχνίδι όσοι δεν ξεκίνησαν τον αγώνα.

Όλα τα καινούρια αποκτήματα αγωνίστηκαν εκτός από τους Doumbia που έρχεται αύριο Κύπρο και τον Ζελάγια που έφτασε σήμερα και παρακολούθησε το φιλικό. Το παρόν του στο γήπεδο έδωσε και ο Ρώσος επενδυτής, Demetre Punin που απόλαυσε την ομάδα του.