Ήττα για ΑΕΖ

ΑΕΖ - ΔΙΓΕΝΗΣ 0-2

Την ήττα δέχθηκε η ΑΕΖ εντός έδρας από τον Διγενή με 2-0 και πλέον τα πράγματα έχουν δυσκολέψει καθώς η ομάδα της Μόρφου ροκάνισε τη διαφορά από τις θέσεις που οδηγούν στην άνοδο.

Άγονο το πρώτο ημίχρονο στη Γερμασόγεια με την ΑΕΖ να μην μπορεί να απειλήσει, εκτός από δύο πολύ άστοχα σουτ, ενώ από πλευράς Διγενή ένα απευθείας φάουλ απέκρουσε ο τερματοφύλακας της ΑΕΖ. Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε στο ισόπαλο 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι σε μια φάση που η άμυνα της ΑΕΖ δεν λειτούργησε σωστά δέχθηκε το γκολ με σκόρερ τον Μπερνάρδο. Η ΑΕΖ προσπάθησε να πιέσει, ενώ σε δύο περιπτώσεις ζήτησε και πέναλτι που όμως δεν δόθηκε.

Τελικά ο αγώνας ολοκληρώθηκε με τον Διγενή να πετυχαίνει και δέυτερο γκολ και να κερδίζει τον αγώνα με 2-0.