Απόλλων – Άρης 1-2 (Τελικό)

Την ήττα με 1-2 γνώρισε ο Απόλλωνας στο σημερινό (10/8) φιλικό προετοιμασίας με αντίπαλο τον Άρη στο προπονητικό κέντρο Απόλλων Columbia, στο Κολόσσι.

Επόμενο φιλικό για τους “γαλάζιους” το προσεχές Σάββατο (14/8) με αντίπαλο τον ΑΠΟΕΛ στο ΓΣΠ.

Παρακολουθείστε την εξέλιξη του φιλικού μεταξύ του Απολλωνα και του Άρη που αρχίζει στις 19:00 στο προπονητικό κέντρο στο Κολόσσι, σε γραπτή ζωντανή μετάδοση από την επίσημη ιστοσελίδα των “γαλάζιων” ΕΔΩ.

Έναρξη αγώνα

2′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Ο Σικόρσκι βρέθηκε σε τετ α τετ με τον Δημητρίου, πλάσαρε την αριστερή γωνιά ωστόσο ο κίπερ του Απόλλωνα έπεσε κι απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ.

10′ Tίποτα αξιοσημείωτο στο παιχνίδι, εκτός της φάσης του 2ου λεπτού.

13′ Καλό σουτ από τον Κολ εκτός περιοχής, η μπάλα πέρασε έξω

15′ Σουτ του Μπογκντάν εκτός περιοχής, η μπάλα ψηλά άουτ

16′ Μακρινό σουτ του Ζράντι, η μπάλα πολύ ψηλά άουτ

22′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κολ, η μπάλα έξω

24′ Κλασική ευκαιρία με τον Πίττα! Ο Ζράντι πραγματοποίησε την εξαιρετική κάθετη πάσα προς τον Πίττα ο οποίος μπήκε στην περιοχή, πλάσαρε ωστόσο ο Βάνα απέκρουσε εξαιρετικά

31′ Καλό σουτ του Στεπίνσκι εκτός περιοχής, απέκρουσε σταθερά ο Δημητρίου

38′ Ο Πίττας βρέθηκε σε θέση βολής μετά από πάσα του Ντένιτς, ωστόσο το πλασέ του κόντραρε στον Λόπες και κατέληξε σε κόρνερ

40′ Καλή σέντρα του Φιλιώτη στο πρώτο δοκάρι, πλάσαρε ο Ζράντι ψηλά άουτ

41′ Καλή εκτέλεση φάουλ από τον Καζού, απέκρουσε εξαιρετικά ο Δημητρίου σε κόρνερ

Τέλος ημιχρόνου 0-0

Έναρξη 2ου ημιχρόνου

47′ Σουτ του Πίττα εκτός περιοχής, άουτ

55′ Γκολ για τον Άρη με τον Σικόρσκι 0-1

53′ Αλλαγή ο Ιντζία στη θέση του Γιάνγκα

56′ Αλλαγή ο Χαμάς στη θέση του Ντένιτς

Μαλεκκίδης, Ψύχας, Νταμπό, Παπουνασβίλι, Φώτη, Κονδύλης μπήκαν στις θέσεις των Πίττα, Ζράντι, Φιλιώτη, Χάμπου, Κατελάρη και Νασιμέντο

65′ Πέναλτι για τον Απόλλωνα. Ο Ψύχας πλάσαρε με τη μπάλα να καταλήγει στο χέρι του Λόπες

66′ Χαμένο πέναλτι. Αστόχησε ο Μάρκοβιτς

70′ Η ενδεκάδα του Απόλλωνα αυτή την στιγμή. Δημητρίου, Μαλεκκίδης, Ψύχας, Νταμπό, Παπουνασβίλι, Φώτη, Κονδύλης, Χαμάς,Μάρκοβιτς, Ιντζία και Ίλιεφ

75′ Γκολ ο Νταμπό. Ο Μάρκοβιτς εκτέλεσε απευθείας φάουλ με πολύ δύναμη αναγκάζοντας τον Βάνα να αποκρούσει ασταθώς και στην επαναφορά ο Νταμπό με ψύχραιμο πλασέ σημείωσε το 1-1

88′ Γκολ ο Άρης με τον Ματθαίου 1-2