Έμαθε αντίπαλο ο Απόλλωνας, καθάρισε με πεντάρα η Zilina

Η ανώτερη Zilina κέρδισε τη Dila Gori me 5-1

Η Zilina καθάρισε την υπόθεση πρόκριση στο 2ο προκριματικό γύρο του Κόνφερενσε Λιγκ από τον πρώτο αγώνα αφού επικράτησε στη Σλοβακία της Dila Gori me 5-1.

Αν και πρώτο παιχνίδι ο Απόλλωνας έμαθε τον αντίπαλο του αφού αν και όλα μπορούν συμβούν στο ποδόσφαιρό η ομάδα από τη Σλοβακία έδειξε πολύ ανώτερη. Προηγήθηκε στο ημίχρονο από νωρίς με 2-0 με γκολ των Anang και Duris για να πετύχει άλλα τρία γκολ στην επανάληψη με πέναλτι του Bichakhchyan και ακόμα ένα από τον Duris και πάλι.

Στο 82΄ο Jibril έκανε τα γκολ της ομάδας του πέντε και ουσιαστικά έδωσε την πρόκριση στους Σλοβάκους. Οι Γεωργιανοί στο 84΄πέτυχαν το γκολ της τιμής με τον Nemsadze, που διαμόρφωσε το τελικό 5-1!

Δείτε ΕΔΩ πως παρατάχθηκαν οι δύο ομάδες.