Αήττητος σε πλέι-οφ από ΑΕΛ

Σε εννιά αναμετρήσεις στα πλέι-οφ ο Απόλλωνας δεν δέχθηκε ήττα από την ΑΕΛ, στο πρώτο γκρουπ

Στα εννιά παιγνίδια που ο Απόλλωνας  αντιμετώπισε την ΑΕΛ σε αγώνες play-offs που αφορούσαν το πρώτο γκρουπ οι “γαλάζιοι” έχουν σκοράρει 15 γκολ (1,6 γκολ ανά αγώνα) και έχουν δεχθεί πέντε γκολ, κρατώντας ανέπαφη την εστία τους τέσσερις φορές δηλαδή ποσοστό 44%!

Στα εννιά αυτά παιχνίδια ο Απόλλωνας πανηγύρισε τρεις νίκες, αφού κατάφερε να προηγηθεί από το πρώτο ημίχρονο, ενώ τα υπόλοιπα έξι έληξαν ισόπαλα. Στα τρία παιχνίδια που το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε 0-0 ήρθαν ισοπαλία, ενώ σε τρία που κατάφερε να προηγηθεί η ΑΕΛ, ο Απόλλωνας ισοφάρισε.

Ο Απόλλωνας σε αγώνες πλέι-οφ, είναι αήττητος. Κέρδισε 4 φορές, ποσοστό 44%, ενώ τα υπόλοιπα 5 παιγνίδια έληξαν ισόπαλα.