Νίκη με ανατροπή για την ΑΕΛ…

Επικράτησε με 2-1 της ΑΕΖ

Με γκολ των Μπάστος και Θεμιστοκλέους στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΛ έκανε την ανατροπή στο γκολ της ΑΕΖ με τον Χατζηβασίλη στο πρώτο μέρος και πήρε τη νίκη.

Με πιο πολλές ευκαιρίες της ΑΕΛ αλλά την ΑΕΖ να είναι μπροστά στο σκορ με 1-0 με γκολ του Χατζηβασίλη ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο στο «ΑΛΦΑΜΕΓΑ». Με έξι καλές φάσεις για γκολ ολοκλήρωσε το πρώτο μέρος η ΑΕΛ, ενώ η ΑΕΖ εκτός από το γκολ είχε ακόμα μια καλή φάση με τον Κάστρο.

Στην επανάληψη η ΑΕΛ πάλι μπήκε καλύτερα με τον Μίντσεφ να έχει δύο καλές φάσεις για να σκοράρει. Η ΑΕΖ «απάντησε» με μεγάλη ευκαιρία του Ντιγκινί, ενώ ο Σάμπο δέκα λεπτά αργότερα έχασε νέα ευκαιρία. Στο 75΄ είχαμε την αποβολή του Ελευθερίου με δεύτερη κίτρινη κάρτα, ενώ στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Μπάστος με κεφαλιά ισοφάρισε. Ο νεαρός Θεμιστοκλέους που πέρασε ως αλλαγή έκανε το 2-1 κάνοντας την ανατροπή.

Ο αγώνας ολοκληρώθηκε με την ΑΕΛ να παίρνει τη νίκη με ανατροπή 2-1 και αν αφήνει την ΑΕΖ στα κάτω στρώματα της βαθμολογίας!

Κίτρινες: Ταβάρες

Κόκκινες: Ελευθερίου (2η κίτρινη)

ΑΕΛ: Ανέστης, Μπάστο, Παπαφώτης(79΄Γερολέμου), Μεντόζα(79΄Θεμιστοκλέους), Σέρνιτς, Μορέιρα(60΄Μόρσει), Φιλίποβιτς, Τσούκα, Μακρής(46΄Μίντσεφ), Τζάλμα, Κα(90΄Συλβέστρος).

Στον πάγκo: Ολιβέιρα, Φραντζής, Ανδρέου, Μπεραχίνο, Σιλβέστρος, Μόρσεϊ, Μίντσεφ, Νεοφύτου, Κάνο, Γερολέμου, Θεμιστοκλέους, Ντέγοεστ.

ΑΕΖ: Μιλοσάβλιεβιτς, Παστελλής, Γιαντάλ(85΄Σιφνέος), Αντωνίου, Σαρφό(80΄Αντωνίου Κ), Κάστρο(80΄Ντιομαντέ), Χατζηβασίλης(80΄Βάλντι), Ντιγκινί, Σάμπο, Ταβάρες(60΄Ρόχα), Ελευθερίου.

Στον πάγκο: Στυλιανού, Μπέκερ, Αντωνίου Κ, Σλόγκαρ, Χριστοφή, Ρόχα Σάντος, Ματόνγκο, Ντιομαντέ, Σιφνέος, Ιωσηφίδης, Γιουσούφ