Ο Πίκολι απέτρεψε την πρώτη νίκη της Ουντινέζε

Για 83 λεπτά η Ουντινέζε κρατούσε στην «αγκαλιά» της το πρώτο εφετινό «τρίποντο» στη Serie A, ωστόσο, ο Ρομπέρτο Πίκολι της «χάλασε τα σχέδια». Το γκολ του 22χρονου επιθετικού της Λέτσε, έξι λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο (77΄), διαμόρφωσε το τελικό 1-1 στην «Ντάτσια Αρένα», με τους γηπεδούχους να μένουν χωρίς νίκη για 9ο διαδοδικό ματς (6 ισοπαλίες και 3 ήττες).

Η Λέτσε έμεινε για τέταρτο σερί παιχνίδι χωρίς «τρίποντο», με τη δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία μετά το 1-1 με τη Σασουόλο πριν τη διακοπή. Για την Ουντινέζε είχε ανοίξει το σκορ στο 49΄ ο Φλοριάν Τοβέν με πέναλτι.