Ήττα για Καρμιώτισσα και ίσως το πιο κακό της παιχνίδι…

Η ομάδα της Καρμιώτισσας δεν βρέθηκε στη μέρα της και φυσιολογικά δέχθηκε την ήττα από την Ανόρθωση με 3-1

Πάλι δεν μπήκε καλά στον αγώνα, βρέθηκε ξανά πίσω στο σκορ με δύο γκολ των Φερέρ και Γκερέρο, μείωσε με Κατσαντώνη το προπάθησε και πάλι για να πάρει τον βαθμό υπό τις περιστάσεις αλλά δεν τα κατάφερε, δέχθηκε και τρίτο γκολ από τον Καστέλ και έτσι δέχθηκε την ήττα με 3-1 από την Ανόρθωση!

Δεν ξεκίνησε καλά η Καρμιώτισσα τον αγώνα και έδωσε στην Ανόρθωση την ευκαιρία να την πιέσει και αφού έχασε κάποιες ευκαιρίες να σκοράρει με τον Φερρέρ στο 21ο λεπτό. Μετά το εις βάρος της γκολη Καρμιώτισσα είχε μια τελική αξιόλογη ευκαιρία με το σουτ του Παντελή που ήταν άστοχο και μια προϋπόθεση στα τελευταία λεπτά του ημιχρόνου. Αν ο Άντος δεν δήλωνε παρών στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου το σκορ εις βάρος της Καρμιώτισσας θα μπορούσε να ήταν πιο μεγάλο αφού αποσόβησε κλασσικές ευκαιρίες, ενώ ελέγχεται για λάθος έξοδο στη φάση του γκολ.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τεράστια διπλή ευκαιρία για την Καρμιώτισσα να ισοφαρίσει αλλά ο Ρόσσι δεν τα κατάφερε σε διπλή του προσπάθεια, για να έρθει ο Γκερέρο με ένα όμορφο σουτ να κάνει το 0-2 στο 53΄και να δυσκολέψει ακόμα περισσότερα τα πράγματα για τους γηπεδούχους. Μετά το δεύτερο γκολ η Καρμιώτισσα χρειάστηκε ένα εικοσάλεπτο για να βρει τα πατήματα της κάνοντας μια τελική προσπάθεια για να έρθει η κεφαλιά του Κατσαντώνη που κάνει ντεμπούτο αφού πέρασε ω αλλαγή για να μειώσει σε 1-2 και να βάλει ξανά τους γηπεδούχους στη διεκδίκηση κέρδους.

Στα τελευταία λεπτά η Ανόρθωση προσπαθούσε να σπαταλήσει τον χρόνο, αφού ήταν μπροστά στο σκορ, ενώ η Καρμιώτισσα προσπαθούσε να βγει μπροστά και να απειλήσει. Εφτά λεπτά ήταν οι καθυστερήσεις με τον Μαλόνε να κάνει λάθος μόνος στην άμυνα και ο Καστέλ για την Ανόρθωση να κάνει το 1-3 και να “κλειδώνει” τη νίκη της!

Κίτρινες: Παντελή, Μαλόνε / Κάργας

Καρμιώτισσα: Άντος, Μαλόνε, Νεοφύτου(46΄Μπενεζέτ), Φουρ(74΄Γκραντινάρου), Λουκίλι, Παντελή(46΄Χριστοφόρου), Τσουκαλάς, Θεοδώρου(67΄Κατσαντώνης), Ρόσι, Λαρς, Κοβάσεβιτς

Στον πάγκο: Σπόλιαριτς, Αβραάμ, Μουκτάρης, Ντούμπια, Μιχαήλ, Γκραντινάρου, Χριστοφόρου, Μπεν Σαλάμ, Κατσαντώνης, Ματθαίου, Σουκ, Μπενεζετ

Ανόρθωση: Μιχαήλ, Γουαγκέ, Γκαρθία, Κάργας, Τεχέρα, Καστέλ, Γκερέρο, Φερέιρα, Τιουνέ, Φερέρ, Ουαρίς

Στον πάγκο: Πισιήας, Κεραυνός, Μαρμούκ, Κορέια, Παρούτης, Χαραλάμπους, Γκασάμα, Αντωνίου, Ιωάννου, Τζούλιου