Πρώτο… με φιλική ισοπαλία

ΑΕΛ - HAPOEL NIR RAMAT 1-1

Ισόπαλο 1-1 ολοκληρώθηκε το πρώτο φιλικό της ΑΕΛ επί Βουλγαρικού εδάφους κόντρα στη Hapoel Nir Ramat. Η ΑΕΛ προηγήθηκε με τον Ανδρέου για να ισοφαριστεί με πέναλτι. Το 1-1 ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου που έμεινε μέχρι τέλους.

Η ΑΕΛ προηγήθηκε με τον Άγγελο Ανδρέου στο πρώτο 15λεπτο του πρώτου ημιχρόνου για να ισοφαριστεί με πέναλτι σε 1-1 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου είχαμε αλλαγές για την ΑΕΛ με τους Ντεγόεστ, Κοντινέλλα, Κολιας και Τσέρνιχ να παίρνουν στον αγώνα στις θέσεις των Ανδρέου, Μεντόγεβιτς, Φιλίποβιτς και Σιλβέστρος. Αλλαγές είχαμε και στο 70ο λεπτό με τους Παπαφώτη και Μορέιρα να δίνουν τις θέσεις τους στους Μεντόζα, Μόρσεϊ.

Τελικά δεν είχαμε κάποια αλλαγή στο σκορ με το φιλικό να ολοκληρώνεται στο ισόπαλο 1-1.

Η αρχική εντεκάδα: Ολιβέιρα, Σωτηρίου, Φιλίποβιτς, Τζάλμα, Συλβέστρος, Μεντόγεβιτς, Τσιμπόλα, Παπαφώτης, Ανδρέου, Μορέιρα, Μακρής