Η κλήρωση του γ΄ προκριματικού γύρου UECL

Οι επόμενοι αντίπαλοι ΑΕΚ, Ομόνοιας, ΑΠΟΕΛ, ΠΑΟΚ και Άρη

Πραγματοποιήθηκε σήμερα (24/7) στην έδρα της UEFA, στη Νιόν της Ελβετίας, η κλήρωση του γ΄ προκριματικού γύρου του Europa Conference League. Οι πρώτες αναμετρήσεις θα διεξαχθούν στις 10 Αυγούστου και οι αγώνες ρεβάνς στις 17/8.

Τα ζευγάρια που προέκυψαν από τη σχετική κλήρωση έχουν ως εξής:

CHAMPIONS PATH
Χάμρουν Σπάρτανς (Μάλτα) ή Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία) – Φερεντσβάρος (Ουγγαρία) ή Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία)
Φαρούλ Κοντσάντσα (Ρουμανία) ή Ουράρτου (Αρμενία) – Φλόρα Ταλίν (Εσθονία)
Τρε Πένε (Σαν Μαρίνο) ή Βαλμιέρα (Λετονία) – Ατλέτικ Κλουμπ ντ’ Εσκάλδες (Ανδόρα) ή Παρτιζάνι (Αλβανία)
Μπαλκάνι (Κόσοβο) ή Λαρν (Βόρεια Ιρλανδία) – Λίνκολν Ρεντ Ιμπς (Γιβραλτάρ)
Στρούγκα (Βόρεια Μακεδονία) ή Μπούντουτσνοστ (Μαυροβούνιο) – Δε Νιου Σέιντς (Ουαλία) ή Σουίφτ Εσπεράνζ (Λουξεμβούργο)

MAIN PATH

Τορπέντο Ζοντίνο (Λευκορωσία) ή ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος) – Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ) ή Πετροκούμπ (Μολδαβία)
Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατία) – ΠΑΟΚ (ΕΛΛΑΔΑ) ή Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ (Ισραήλ)
Γκαμπάλα (Αζερμπαϊτζάν) ή Ομόνοια (Κύπρος) – Μίντιλαντ (Δανία) ή Προγκρές Νίντερκορν (Λουξεμβούργο)
RFS (Λετονία) ή Σαμπάχ (Αζερμπαϊτζάν) – Παρτιζάν Βελιγραδίου (Σερβία)
Σουτιέσκα (Μαυροβούνιο) ή FC Σάντα Κολόμα (Ανδόρα) – Άλκμααρ (Ολλανδία)
Αραράτ-Αρμένια (Αρμενία) ή ΑΡΗΣ (ΕΛΛΑΔΑ) – Ντιναμό Κιέβου (Ουκρανία)
ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) ή Σέπσι (Ρουμανία) – Τορπέντο Κουταΐσι (Γεωργία) ή Ακτόμπε (Καζακστάν)
Τσέλιε (Σλοβενία) ή Βιτόρια Γκιμαράες (Πορτογαλία) – Μπάλζαν (Μάλτα) ή Νέμαν Γκρόντνο (Λευκορωσία)
Ορντάμπασι Σίμκεντ (Καζακστάν) ή Λέγκια Βαρσοβίας (Πολωνία) – Αούστρια Βιέννης (Αυστρία) ή Μπόρατς Μπάνια Λούκα (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)
Ραπίντ Βιέννης (Αυστρία) – Αλασκέρτ (Αρμενία) ή Ντέμπρετσεν (Ουγγαρία)
Μπεσίκτας (Τουρκία) ή Τίρανα (Αλβανία) – Ζελέζνιτσαρ (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) ή Νέφτσι (Αζερμπαϊτζάν)
Χαποέλ Μπερ Σεβά (Ισραήλ) ή Πανεβέζις (Λιθουανία) – Σκούπι (Βόρεια Μακεδονία) ή Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία)
Χιμπέρνιαν (Σκωτία) ή Ίντερ Κλουμπ ντ’ Εσκάλδες (Ανδόρα) – Τζουργκάρντεν (Σουηδία) ή Λουκέρνη (Ελβετία)
B36 Τόρσαβν (Νησιά Φαρόε) ή Χαβερφορντγουέστ (Ουαλία) – Ριέκα (Κροατία) ή Ντουκατζίνι (Κόσοβο)
Βόρσκλα Πολτάβα (Ουκρανία) ή Ντίλα Γκόρι (Γεωργία) – ΑΠΟΕΛ (Κύπρος) ή Βοϊβοντίνα (Σερβία)
Βικτόρια Πλζεν (Τσεχία) ή Ντρίτα (Κόσοβο) – Γκζίρα Γιουνάιτεντ (Μάλτα) ή Ντουντελάνζ (Λουξεμβούργο)
Τβέντε (Ολλανδία) ή Χάμαρμπι (Σουηδία) – Κετσκεμέτ (Ουγγαρία) ή Ρίγα (Λετονία)
Λεχ Πόζναν (Πολωνία) ή Κάουνο Ζαλγκίρις (Λιθουανία) – Άουντα (Λετονία) ή Σπαρτάκ Τρνάβα (Σλοβακία)
Αρούκα (Πορτογαλία) – Μπραν (Νορβηγία)
Κρουσέιντερς (Βόρεια Ιρλανδία) ή Ρόζενμποργκ (Νορβηγία) – Χαρτς (Σκωτία)
ΤΣΣΚΑ 1948 (Βουλγαρία) ή FCSB (Ρουμανία) – Νόρτζελαντ (Δανία)
Γάνδη (Βέλγιο) ή Ζίλινα (Σλοβακία) – Λίνφιλντ (Βόρεια Ιρλανδία) ή Πογκόν Σέτσιν (Πολωνία)
Φενέρμπαχτσε (Τουρκία) ή Ζίμπρου Κισινάου (Μολδαβία) – Ντιφερντάνζ (Λουξεμβούργο) ή Μάριμπορ (Σλοβενία)
Βασιλεία (Ελβετία) ή Τόμπολ Κοστανάι (Καζακστάν) – Ντέρι Σίτι (Ουαλία) ή Κουόπιο (Φινλανδία)
Κλουζ (Ρουμανία) ή Άδανα Ντεμίρσπορ (Τουρκία) – Όσιγεκ (Κροατία) ή Ζαλαέγκερζεγκ (Ουγγαρία)
Μπριζ (Βέλγιο) ή Ααρχους (Δανία) – KA (Ισλανδία) ή Ντάνταλκ (Ιρλανδία)
Μπόντο Γκλιμτ (Νορβηγία) ή Μποέμιανς (Τσεχία) – Κάλμαρ (Σουηδία) ή Πιούνικ (Αρμενία)

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy