Καρμιώτισσα: Και ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ συνεχίζει στα σαλόνια!!!

Επικράτησε με ανατροπή του Ολυμπιακού 2-1 εκτός έδρας και πήρε άλλη μια νίκη, την 4η σερί

Με τη νίκη της 2-1 σήμερα(8/5) κόντρα στον Ολυμπιακό εκτός έδρας η Καρμιώτισσα εξασφάλισε την παραμονή της και μαθηματικά στην 1η κατηγορία. Στο γκολ πέναλτι του Χριστοδούλου, απάντησε με Ντούρις και Καλτσά και πλέον βλέπει τη νέα σεζόν…

Σε ένα πρώτο ημίχρονο που δεν είδαμε καλό ρυθμό Ολυμπιακός και Καρμιώτισσα βρίσκονται στο ισόπαλο 1-1.

Η ομάδα της Καρμιώτισσας ήταν αυτή που μπήκε καλύτερα στον αγώνα αλλά ο Ολυμπιακός ήταν αυτός που προηγήθηκε με πέναλτι του Χριστοδούλου. Οι προσπάθειες των ποδοσφαιριστών των δύο ομάδων συνεχίστηκαν με την Καρμιώτισσα να καταφέρνει να ισοφαρίσει πριν τη λήξη του ημιχρόνου, όταν ο Ελ Αλουχί έκανε μια μπαλιά στην περιοχή, ο Ντούρις μπήκε στην πορεία της μπάλας και χρίστηκε σκόρερ, ισοφαρίζοντας για την Καρμιώτισσα. Μετά από δύο λεπτά καθυστερήσεων το ημίχρονο ολοκληρώθηκε στο 1-1!

Στο δεύτερο ημίχρονο οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων προσπαθούσαν αλλά δεν είχαμε κάτι το αξιόλογο παρά μόνο δέκα λεπτά πριν από το τέλος, όταν η Καρμιώτισσα με γκολ του Καλτσά έκανε το 1-2. Ο Ελλαδίτης αφού έγινε κάτοχος της μπάλας με ωραία ενέργεια και ωραίο πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίκτυα. Αυτό ήταν και το τελικό σκορ, παρά τις όποιες προσπάθειες από τις δύο ομάδες, με την Καρμιώτισσα να παίρνει τη νίκη και τους τρεις βαθμούς που της εξασφαλίζουν πλέον την παραμονή στην Α΄κατηγορία!

Κίτρινες: Χριστοδούλου, Γιακουμάκης, Αλσέους, Μουκτάρης, Νάνι/ Αγγελή, Γκραντινάρου

Ολυμπιακός: Tσαρλς, Λιασίδης, Μουχτάρης, Έσελινκ(87΄Χατζημιτσής), Χριστοδούλου, Πεχλιβάνης(86΄Ενόχ), Γιακουμάκης, Νάνι, Γκόρουπετς(66΄Χέντρικς), Αλσέους, Κορομά.

Στον πάγκο: Πισίηας, Χριστοφόρου, Ιωάννου, Δημητρίου, Χέντρικς, Ζευκή, Καιάφας, Ενόχ, Χατζημιτσής, Ιωαννίδης, Κοκορίδης, Ντουρμισάι.

άας

Καρμιώτισσα: Κνόμπλοχ, Τάντι(60΄Σέλουτσκα), Ελ Αλουχί(90΄Ανδρονίκου), Καλτσάς, Γκραντινάρου, Αγγελή, Μήτσος, Ντούρις(90΄Γκράαβενμπέργκ), Καστανιάγκα, Λουκίλι(71΄Ντούμπια), Νεοφύτου(71΄Μπέν Σαλάμ)

Στον πάγκο: Σπόλιαριτς, Τσελούστκα, Μαλόνε, Ντούμπια, Κουλιμπαλί, Αβραάμ, Χούμποτσαν, Ανδρονίκου, Τζανακάκης, Οικονομίδης, Μπεν Σαλάμ, Γκράβενμπερχ.