Ήττα της Εθνικής μας από την Σκωτία

Με ήττα ξεκίνησε την προσπάθεια της στον 3ο προκριματικό όμιλο του EURO 2024 η Εθνική μας, χάνοντας με 3-0 από την Σκωτία εκτός έδρας.

Ο McGinn άνοιξε το σκορ στο 21′ και ο McTominay με δύο τέρματ στο 87′ και στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Εθνική μας διεκδικούσε θετικό αποτέλεσμα μέχρι τα τελευταία λεπτά και όσο το σκορ ήταν 1-0, ρίσκαρε, προσπάθησε να γίνει πιο επιθετική, κάτι που εκμεταλλεύτηκαν οι αντίπαλοι και τελείωσαν τον αγώνα με δύο τέρματα στα τελευταία λεπτά.

Επόμενος αγώνας για την Εθνική μας την Τρίτη, εκτός έδρας με την Αρμενία σε φιλικό αγώνα.

Κύπρος (Τ. Κετσπάγια): Δημητρίου, Μ. Αντωνίου, Λαϊφης, Ρομπέρζ, Κούσουλος (46′ Σπόλιαριτς), Γκόκιτς (79′ Λοϊζου) Ν. Ιωάννου, Κάστανος (79′ Τζιωνής), Αρτυματάς, Χ. Κυριάκου (68′ Χ. Χαραλάμπους), Πίττας (68′ Κακουλλής).

Αναπληρωματικοί: Παναγή, Α. Σπόλιαριτς,  Εφραίμ, Καρώ, Χριστοφή, Αντωνιάδης,. Μ. Ιωάννου