«Καθάρισε» με Κασεμίρο την πρόκριση η Γιουνάιτεντ

Τα αποτελέσματα και το υπόλοιπο πρόγραμμα στη φάση των «32» του Κυπέλλου Αγγλίας

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ «ξόδεψε» ένα ημίχρονο με την Ρέντινγκ, αλλά στο δεύτερο… σοβαρεύτηκε και με δύο γκολ του Κασεμίρο σε διάστημα πέντε λεπτών (54΄-58΄) κι ένα του Φρεντ (67΄) επιβλήθηκε με 3-1 και προκρίθηκε άνετα στους «16» του Κυπέλλου Αγγλίας.

Οι φιλοξενούμενοι παρότι αγωνίζονταν με 10 παίκτες από το 65΄ (αποβλήθηκε ο Κάρολ με δεύτερη κίτρινη κάρτα μέσα σε πέντε λεπτά) κατάφεραν να μειώσουν στο 72΄ με τον Μπένγκουε.

Οι «κόκκινοι διάβολοι» σκόραραν και στο πρώτο 45λεπτο και συγκεκριμένα στο 35΄ με τον Μάρκους Ράσφορντ, αλλά το γκολ δε μέτρησε καθώς ο Άγγλος διεθνής επιθετικός βρισκόταν σε θέση οφσάιντ (VAR).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και το υπόλοιπο πρόγραμμα στη φάση των «32» του Κυπέλλου Αγγλίας:

Μάντσεστερ Σίτι-Άρσεναλ                1-0
Γουόλσολ-Λέστερ                        0-1
Άκρινγκτον-Λιντς                       1-3
Σαουθάμπτον-Μπλάκπουλ                  2-1
Ίπσουιτς-Μπέρνλι                       0-0
Λούτον-Γκρίμσπι                        2-2
Σέφιλντ Γουένσντεϊ-Φλίτγουντ Τάουν     1-1
Φούλαμ-Σάντερλαντ                      1-1