Πρωτάθλημα Νέων Κ19: Νίκη Απόλλωνα στο ντέρμπι με ΑΕΛ, εκτός έδρας επικράτηση του Άρη

Τα σημερινά(28/1) αποτελέσματα για τη 16η αγωνιστική

Με τρία γκολ στα τελευταία λεπτά του αγώνα ο Απόλλωνας επικράτησε της ΑΕΛ στο Λεμεσιανό ντέρμπι της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Νέων Κ19 Α΄κατηγορίας.

Το παιχνίδι ήταν ισόπαλο 0-0 μέχρι και το 78ο λεπτό για να πετύχει ο Απόλλωνας γκολ με τον Κωνσταντίνου, ο ίδιος ποδοσφαιριστής να κάνει στο 88΄ το 2-0 και στις καθυστερήσεις ο Λιπέρτης να κάνει το τελικό 3-0. Στα πλαίσια της ίδιας αγωνιστικής ο Άρης νίκησε εκτός έδρας με 3-2 τον Ολυμπιακό με γκολ των Μιτσή(2) και Ταραπουλούζη.